14 بهمن ماه 1399

حضور پزشک در مجتمع معدنی سرب و روی تاجکوه

در 9 بهمن ماه 99 با حضور پزشک و ویزیت رایگان کلیه پرسنل در مجتمع معدنی سرب و روی تاجکوه انجام گردید. هماهنگی این رویداد توسط شرکت معدن ارا فلات آریا و تیم فوریت های پزشکی سالار سلامت انجام شد.

در ادامه نکاتی را در رابطه با ویروس کرونا،  نحوه پیشگیری و مراحل این ویروس به پرسنل اعلام فرمودند:

کووید ۱۹ یک بیماری عفونی است که عامل آن ویروس کرونا می‌باشد. راه های انتقال کرونا ویروس از فرد به فرد از طریق ترشحات راه تنفسی است و قطره‌های بزرگ حاوی ویروس که از طریق سرفه، عطسه و آبریزش بینی انتقال می‌یابند، می‌توانند افرادی را که در محدوده ۲ متر یا نزدیکتر از فرد بیمار قرار گرفتند را بیمار کنند. علاوه بر این راه، ابری از ذرات آلوده پس از سرفه یا عطسه فرد بیمار به مدت ۳ ساعت در هوا باقی می‌ماند که می‌تواند سایر افراد را از طریق تنفس و یا مخاط چشم‌ها آلوده کند.

راه های پیشگیری از بیماری کرونا یا کویید ۱۹ چیست؟

  1. شستشوی مرتب دست‌ها
  2. استفاده از ماسک
  3. رعایت فاصله گذاری فردی

مراحل بیماری کرونا

کویید ۱۹ نیز مانند هر بیماری عفونی دیگر سه مرحله ، که بروز عوارض و نوع آن مراحل متفاوت دارد. در ادامه سیر بیماری کرونا بررسی می‌شود.

مرحله اول ویروس کرونا: دوره کمون

مرحله اول، مرحله کمون ویروس است. در این مرحله با این که فرد آلوده هست و ویروس در بدنش فعالیت دارد علائم خاصی مشاهده

نمی شود. که در این مرحله فرد می‌تواند اطرافیان خود را نیز  آلوده نماید.

مرحله دوم ویروس کرونا: فاز حاد

در این دوره فعالیت ویروس،  علائم ظاهر و فرد به شدیدترین قسمت بیماری رسیده، به همین دلیل است که به آن فاز حاد می‌گویند.

مرحله سوم ویروس کرونا: دوره نقاهت

پس از طی دو مرحله یاد شده فعالیت ویروس، دوره نقاهت است. در این مرحله فرد آلوده نیست و دیگران را نیز آلوده نمی‌سازد اما بدن فرد برای بهبود کامل نیاز به مراقبت ویژه از لحاظ دریافت ویتامین ها و بازسازی توان فردی دارد، اما به لحاظ آسیب های بافتی و روحی این ویروس، فرد با یکسری نا ملایمات جزئی رو بروست که با گذشت زمان مرتفع می شود. 

تصاویر دیگر این رویداد
حضور پزشک در مجتمع معدنی سرب و روی تاجکوهحضور پزشک در مجتمع معدنی سرب و روی تاجکوهحضور پزشک در مجتمع معدنی سرب و روی تاجکوهحضور پزشک در مجتمع معدنی سرب و روی تاجکوه
بر چسب های این خبر